Philips 55 Inch tv - 55PUT8808 4K UHD LED TV, Ambilight TV, Google TV, Free Delivery + Warranty
AED 1,749
logo
Imran
4.4
72 items live
Item Details
Brand
Philips
Resolution
UHD 4K
Screen size
55 in
Age
Brand New
Condition
Perfect inside and out
Warranty
Yes
Model name
55PUT8808
Usage
Still in original packaging
Connectivity Technology
Bluetooth, USB, WiFi, UsbC, HDMI
Mount Type
Wall Mount
Posted on: 8th May 2026
Description
Philips 55PUT8808 55 Inch Ambilight 4K Google TV premium smart TV with immersive lighting
• 55 inch 4K Ultra HD display sharp and vibrant visuals
• 120Hz refresh rate ultra smooth motion for sports and gaming