Samsung 85 Inch TV - 85QN900D | 8K tv - Neo QLED | Free Delivery + Warranty
AED 19,740
logo
Imran
4.5
79 items live
Item Details
Brand
Samsung
Resolution
UHD 8K
Screen size
85 in
Age
Brand New
Condition
Perfect inside and out
Warranty
Yes
Model name
85QN900D
Usage
Still in original packaging
Connectivity Technology
Bluetooth, USB, WiFi, UsbC, HDMI
Model Year
2024
Mount Type
Wall Mount
Posted on: 11th May 2026
Description
Samsung 85QN900D 85 Inch 8K Neo QLED Smart TV
• Model Year 2024 latest Samsung Neo QLED 8K technology
• 85 inch 8K Ultra HD display next level clarity and detail
• Neo QLED Mini LED technology deep blacks and extreme brightness
• 120Hz refresh rate ultra smooth motion for gaming and sports